8 Temmuz 2016 Cuma

Pamukkale rezaletiBu bayram eşimin annesi rahatsız olduğu için Erdek'e gittik eşimle. Pamukkale turizm iyidir diye düşünüp onu tercih ettik.
Giderken Bodrum-İzmir, sonra 2 saat bekleyip Erdek otobüsüne bindik, Susurlukta da yemek molası verildi. 2 saat beklemeyle birlikte 10 saat sürdü yolculuk. Otobüsün içinde gezen bir kaç böcek harici sorun yaşamadık :)

Ama dönüş, ah o dönüş... Hayatımın kabusuydu. Erdek'ten direkt Bodrum otobüsü bulunca gene Pamukkale Turizm'den aldık bileti. 7.07.2016 akşam 18.00 otobüsüne bindik. Bilsem biner miydim acaba korku filmi tadında yaşayacaklarımı?

Bindik habire gidiyoruz, bir kaç otogara girip çıktı, ama yolculara inmek yasak, hemen kalkıyor çünkü. Haliyle acıktık, çünkü malum bisküvi, su, çay başka bişi yok. Tuvaletimiz de geldi doğal olarak tüm otobüsün.
Sorduk, mola nerede diye. Mola yok Bodrum'a kadar, dedi muavin. Bunu da döver gibi söyledi, e haklı, çocuk 3 günde 5 saat uyumuş. İnsanlar köle gibi çalıştırılıyor. Express otobüsmüş.
Yemin ediyorum şaka sandım. 10 saat yol molasız olur mu?

Tüm otobüs ayaklanınca bir benzincide tuvalet molası verdi mecburen. Leş gibi tuvalet, bir otobüs insan, 5 dakikamız var, kabusa bak:)
İzmir'e geldiğimizde şöför vardiya amiri burada, onunla konuşun isterseniz, biz de perişanız diyince biz dolduk tabii, zaten patlamak üzereyiz sinirden.
Alaattin Şahin denen kişinin önüne geldik, kibar kibar soruyoruz, neden bilet satılırken uyarılmıyor yolcular, mola yok diye, şeklinde soruyorum ellerim de sorumu destekler şekilde hani iki yana açıp sorarsın ya öyle. Adam bağırmaya başladı, bana el kol hareketi yapma kadın diye. Eşim delirdi, ben delirdim, adam habire bağırıyor.
Bizim de sesimiz yükseldi elbette. Ama adamın sözlerinden anlıyorum ki bir kadının kendisine konuşması rahatsız etmiş, kadın erkeğin iki adım gerisinden gelecek diyen tiplerden.
Çünkü biz baktık baş edemeyeceğiz, otobüse binerken arkamızdan öyle sözler söyledi ki eşim geri döndü. Allah'tan kendini kontrol etmesini bilen bir insan eşim, yoksa orada kavga çıkacaktı. Biz otobüse bindik adam hala arkamızdan bağırıyor, kaale almayın bunları, hiç bunlar vs.

Yahu Pamukkale, soruyorum size, mafya mı çalıştırıyorsunuz? Eğer rahatsız olmasam ve bir an önce evime gitmek istemesem karakola gider şikayet ederdim.
Bu olaydan sonra tansiyonum fırladı, malum kalp hastasıyım, fenalaştım. Eşim desen sinirden eli ayağı titriyor.
Bodrum'a geldiğimizde toprağı öpecektim yemin ediyorum.
Bir daha Pamukkale mi aslaaaaaaaaaaaaaaaa.... 50 yaşımı geçtim, hayatımda böyle bir olay yaşamamıştım. Neredeyse dayak yiyecektik. Üstelik neredeyse uçak fiyatına bilet alıp, azar işitiyorsunuz rezalet

Not: Bu arada express olmayan otobüsle 2 saat İzmir de bekleme ve yarım saat yemek molasıyla 10 saatte geldiğimiz yolu, güya express otobüsle 9 saatte geldik. Anlayın...

18 yorum:

 1. Bayram nasıl olsa kimsenin sesi çıkmaz diye iyice terbiyesizliği ele almışlar şikayet edin bence geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 2. Pamukkale'ye yazdım, dönüş bekliyorum, Bimer'e de şikayet edeceğim. Eşim olmasa dövecekti adam beni, böyle şey görmedim

  YanıtlaSil
 3. Çok geçmiş olsun. Ben de benzer bir yolculuğu Fethiye-İstanbul arasında molasız 16 saatte aldıktan sonra Kamil Koç'un yanından bile geçmez oldum. Sonuna kadar şikayet etmek gereiyor bu insafsız, gözü paradan başka bir şeyi görmeyen şirketleri...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sana da geçmiş olsun canım, Bimer dahil her yere ilettim, otobüs şirketi görevlileri mafyalaşmış, bir anda çevremizi 7-8 adam sardı, döveceklerdi resmen

   Sil
  2. bir de git istediğin yere şikayet et, cumhurbaşkanı gelse bişi olmaz diyor ya, öyle de güveniyor kendine

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen çalışanlar suratsız, sebebi de uyumadan 3 gün çalışmaları

   Sil
 5. Merhaba bizde Bayrama iki gün kala yola çıktık internetten aldığımız otobüs farklı çıktı yerimizde orta kapının önünde o şekilde gelmek zorunda kaldık 10 saat otobüsün berbatlığı servis yapılmaması, doğru düzgün cevap verilmemesi de cabası. Oturduğumuz yerde türlü türlü böcekler vardı abartmıyorum en az 10 tane böcek. Dönerken de sivri sineklere maruz kaldık. Bir daha bende asla gitmeyi düşünmüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen böcek cirit atıyordu, sivriler de ayaklarımı haşat etti

   Sil
 6. çok üzüldüm belgin hanım yaşadığınıza, bizlerede ders oldu ama. pamukkale firmasının yanından geçmem bundan sonra

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sormayın aklıma geldikçe ağlıyorum, bana el kol hareketi yapma kadın diye nasıl bağırıyor adam, mafya olmuşlar :(

   Sil
 7. Havalandırmanın çalışmadığı bir gece otobüsüyle Antalyadan İzmire yolculuk yaptıktan sonra yıllardır Pamukkaleye binmiyoruz...

  YanıtlaSil
 8. Terbiyesizliğe bak. Çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol canım kadın düşmanı olmuş herkes, ses çıkarmamamızı bekliyorlar

   Sil
 9. Çok geçmiş olsun gerçekten rezillik ayıp ya nasıl hizmet bu böyle...

  YanıtlaSil

Yorum yazan ellerinize sağlık:)