4 Mart 2014 Salı

Bodrum da sevdiğim mekanlar

Size biraz Bodrum da sevdiğim mekanlardan söz etmek istiyorum. Yazı dizisi şeklinde olacak, çünkü epey kalabalık:)


İlk mekan Barlar sokağındaki Yunuslar elbette, Bodrum'un vazgeçilmezi, yazın tatile gidenler tarafından fena halde sömürülse de, kışları bize kalıyor işte:)
Görüldüğü üzere içeri girdiğinizde kendinizi kaybetmeniz büyük ihtimal, ben deliriyorum:)

Bütün tatlılar güzel, ama benim en seviğim kestaneli olan, ve çilekli tatlıları.
Oğlumda muzlu rulo pastasına bayılıyor. Ekmeğimizi Yunuslar'dan alıyoruz, tam buğday ekmeği çok güzel çünkü.Gene Barlar sokağından bir dükkan, Hızma... Sahibi seramik sanatçısı Ahmet Hıdır, çok keyifli bir insan, eğer yolunuz düşerse muhakkak sohbet edin:) 
Dükkana girince kaç saat geçtiğini anlayamama ihtimaliniz yüksek, ıncık cıncık içerde karıştırılacak öyle güzel şeyler var ki... Tatilde buraya yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.


İşte gezmekten asla bıkmayacağım bir dükkan daha, Engin Dalyancı, gene Barlar sokağından, fotoğrafları yürürken çektim, sırayla gidiyoruz o yüzden:)
Yarattığı özgün balık figürlerini bardak, tabak, havlu, bornoz gibi ev ile ilgili her üründe kullanır ve beğeneceğinize şüphem yok. Hatta sayısal falan tutturursam bütün mutfağı buradaz dizeceğim, kesin bilgi:)Barlar sokağında ilerlemeye devam ediyoruz, ve sattığı farklı giysilerle beni benden alan Farfalle'ye geliyoruz. Fiyatlar biraz pahalı maalesef, o yüzden genelde yutkunarak geçiyorum önünden. Zevkli ve farklı kıyafetler almak için uğrayabileceğiniz bir mağaza.

Şimdilik bu kadar, devam edecek, Bodrum da mekan biter mi hiç:)

Size güzel bir Bodrum manzarasıyla veda edeyim:)


Sevgiyle kalın e mi :)


Çekilişime katılmadıysanız sizi buraya alalım:)

SATIŞ BLOGUMA GÖZ ATTINIZ MI? TIK TIK


Bloglovin'den izlemek için TIK TIK
Facebook'ta takip etmek için TIK TIK  ve TIK TIK
Twitter'da takip etmek için TIK TIK
Google+'da takip etmek için TIK TIK
10 yorum:

 1. Yunuslar :)) Bayılıyorum oranın tatlılarına, yazın hep kalabalık, o yüzden biraz sıkıntı oluyor bir şeyler alıp yemek. Ama yinede vazgeçilmez benim için :) Engin Dalyancı'ya da her gittiğimde uğrarım ama genelde eli boş çıkarım. Pahalı çünkü :/ Böyle bir yazı dizisi hazırlamana çok sevindim :) Devamını 4 gözle bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ya gözüm dönüyor Yunuslar'a girince:)) Dalyancı maalesef pahalı, ama lotoyu tutturursam kesin evi düzücem Dalyancı ürünleriyle:)

   Sil
 2. Bodruma gitmek istiyorum . :D Ama param yok :(((( Fakirim sanırım bu aralar. Ama güzel pastahaneye benziyor. Bodrumda olsam giderdim nokta kom

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah gelirsin cennetimize nokta com:)

   Sil
 3. Bodrum çok güzel ya. :)
  5 yıldır falan gelemiyorum.Özlediim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inan kışları çok daha güzel, yazın ben eve kapanıyorum kalabalıktan kaçıp

   Sil
 4. Bodrum'a hiç gitmedim :(( Bu yılda genel anlamda tatil yapamayacağız sanırım umarım önümüzde ki yıllar içinde gelmek nasip olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah canım gel misafirim ol:) ama kedi-köpek bol evde ona göre

   Sil
  2. ben hiç korkmam uyurum bile onlarla :)

   Sil

Yorum yazan ellerinize sağlık:)